Bursa Folyo Kesim

Folyo, arka yüzü yapışkanlı olan ve sert zeminlere yapıştırabilen pcv bir malzedir.
Folyolar tanıtım ve reklam sektörünün çoğunlukla kullandığı reklam malzemesidir.

Plotter adı verilen makinelerde istenilen boyutta şekillendirip kesilebilir. Folyolar rakam, yazı, desen olarak kesilip transfer folyo aracılığı ile zemine uygulanabilir.

Teknolojinin gelişmesi ile reklam sektörüne giren dijital baskı makinası ile birlikte kombine olarak Bas-Kes teknolojisi çıkmıştır. Yani renk geçişleri bulunan bir desen, optik gözlü plotter'da etrafı kesilebilir.

Daha estetik ve görsel tasarımları ortaya çıkaran dijital baskı ve folyo kesimi yani bas-kes ikilisi hemen hemen her vitrin ve tabelada görmekteyiz.

Kesilebilen Folyo Çeşitleri:
Cast (Araç Kaplama) Folyoları,
Baskı Folyoları,
Ekonomik Kesim Folyoları,
Yüksek Seri Kesim Folyoları,
Mıknatıslı Folyo,
Fosforlu Folyo,
Transparan ve Transluzent Folyo,
Reflektif Folyo,
Kumlama Folyo,
Fotolümüne (Gece ışık veren) Folyo

İlgili Ürünler

One Way Vision Baskı

One way vision uygulanan camlarda içeriden dışarıyı görebilirsiniz fakat dışardan içeriye bakıldığında içeride ışık yoksa içerisi görünmez.

Vinil Baskı

Baskılı vinil hem afiş olarak hemde profil karkasa gerilerek tabela olarak kullanılabilir. Rüzgara alan alanlarda delikli Mesh adında vinil çeşidi kullanılır.

Foreks Baskı

Dekota foreks, üzerine solvent baskı ve folyo uygulama yapılabilen PVC malzemedir. Kalınlığı 2.8mm ile 18mm arasında değişmektedir.

Folyo Baskı

Folyo baskı en çok kullanılan bir üründür.İç ve dış mekanlarda kullanılır ki bunun en büyük nedeni kullanımının rahat uzun ömürlü ve maliyetinin düşük olmasıdır.